Rostoucí domy

Momentálně v úpravě.  :)
 

 

Základní myšlenka a rámec Rostoucích slaměných domů

 

Rozměr stavby je absolutní kritérium pro výpočet nákladů na výstavbu. V současné době je standard podlahové plochy rodinného domu minimálně 150 m . Při optimálním řešení vnitřního prostoru je možné vytvořit plnohodnotné bydlení i na malé ploše. Při vytváření třetinových staveb  dosáhneme třetinových úspor na investici v rámci výstavby a  provozních nákladech.

 Doporučujeme, aby si v dnešní době pořizovali spíše malé domy (50 m), které si budou moci podle rozrůstající rodiny, potřeb a finančních možností dále rozšiřovat. Možnosti úspor a výhody systému spatřujeme v počáteční pořizovací ceně a s ní souvisejícími hypotéčními úroky, energetickém provozu.

Stavba o tomto rozměru je svépomocně postavitelná během jednoho roku. Pořizovací náklady takto svépomocně postaveného domu (50 m užitné plochy) se můžou vejít do 500. 000 Kč. Vhodným dispozičním řešením  lze i v tak malé bytové ploše dosáhnout velmi pohodlného a komfortního bydlení.

„ Mateřské buňky“ – budou koncipované s jednoduchou vnitřní dispozicí – sociální zařízení (záchod,

koupelna) a kuchyně spojená s obývacím pokojem. Tento koncept  spatřujeme, jako ideální pro začínající mladé rodiny.

Základní rámec Rostoucích domů – levné, funkční, trvanlivé,výtvarně zajímave,nízkoenergetické

svépomocně stavitelné, umožňující růst, zdravé vnitřní klima, sláma, hlína, dřevo. 

 

 

Aktuálně

  • 19/06/2024 13:57

    Mikro-Baobabyfest 2024

    BAOBABYFEST je festivalem přírodního stavitelství a dobré muziky! Program zahrnuje tématické přednášky , vystoupení hudebních skupin, divadlo, workshopy, stánky handmade a ecofriendly výrobců. Probíhá v obci Hostišová ( u Zlína ) v přírodním areálu Strážná, kde duchovně sídlí a tvoří Baobaby...

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Contact

Viktor Karlík
Hostišová 102
763 01 Zlín

tel. +420 605 371 737

Zasílání novinek

Přihlaste se k odběru:

© 2008 - 2016 Všechna práva vyhrazena o.s. Baobaby