Kurz Stavění s přírodou 2010

Základní ideou projektu bylo tvůrčí setkání mladých lidí z oborů, jež souvisí s tématem přírodního stavitelství, které by umožnilo navázat budoucí spolupráci a vytvořit podmínky pro synergický rozvoj oboru i celé společnosti směrem k udržitelnému módu.

Přemýšleli jsme o tom, jak nejlépe navodit tuto spolupráci mnoha oborů.Došli jsme k závěru, že nejlepší způsob bude připravit setkání, během kterého budou účastníci společně tvořit malý domek, který se bude snažit o co největší energetickou úspornost, při zachování vysoké kvality vnitřního prostředí s tendencí k zajímavému výtvarnému provedení.

Účastníci tak měli možnost sledovat a spolupodílet se na celém stavebním procesu: od projektování, přes založení stavby, stavbu stěn, zpracování hliněných směsí, aplikaci hliněných omítek, příček, podlahy, řešení zelené střechy, po kompletaci, tvorbu přírodní zahrady a instalaci úsporných technologií.

devítidenní kurz provedl účastníky teorií i praxí přírodního stavitelství v širším kontextu přírodních zahrad, využití obnovitelných energií a recyklace organické hmoty (kompostování). Celkem 45 mladých lidí z ČR a ze Slovenska mělo příležitost pro vzájemnou výměnu zkušeností, znalostí a dovedností, sociálního, kulturního i osobního sbližování. Pod vedením lektorů, ve spolupráci s ostatními i samostatně rozvíjeli znalosti a dovednosti, jež jsou předpokladem udržitelného života a zároveň zvyšují jejich připravenost čelit globálním výzvám i možnosti uplatnění na trhu práce.

Kurz proběhl v obci Hostišová u Zlína. 

Průběh této naší ranné tvorby je zaznamenán v dokumentu, který natočil kameraman citlivého oka Janek Jiříček.

Odkaz na video - www.youtube.com/watch?v=Q7DpsV0mQdg

 


 

 

 

Aktuálně

  • 02.06.2023 11:37

    Baobabyfest 2023

    Letošní Baobabyfest proběhne 22.7.2023 ( sobota ) BAOBABYFEST je festivalem přírodního stavitelství a dobré muziky! Pro lidi mladé a stále mladé ! Probíhá v obci Hostišová ( u Zlína ) v přírodním areálu Strážná, kde duchovně sídlí a tvoří BAOBABY, stojí tu...

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Kontakt

Viktor Karlík
Hostišová 102
763 01 Zlín

tel. +420 605 371 737

Zasílání novinek

Přihlaste se k odběru:

© 2008 - 2016 Všechna práva vyhrazena o.s. Baobaby